← Zpět na Akce

Večer s vinařstvím Reichsrat von Buhl

Ve středu, 17.6.2026, od 19h, u nás proběhne večer s vinařstvím Reichsrat von Buhl. K vínům z tohoto vinařství, z německého regionu Pfalz, naši kuchaři připraví opět speciální degustační menu, které tu najdete hned, jak bude hotové.


Rezervace přes online rezervační formulář nebo na email pavlicek@grand-cru.cz.


Reichsrat von Buhl patří mezi nejvýznamnější německá vinařství a jeho historie sahá až do roku 1849. Sídlí v oblasti Pfalz, konkrétně v Deidesheimu, kde hospodaří na některých z nejlepších německých vinic klasifikovaných jako VDP.Grosse Lage. Vinařství je proslulé především precizní prací s odrůdou Riesling, ale také důrazem na terroir, eleganci a dlouhověkost vín.

Filozofie vinařství stojí na spojení tradice a moderního, udržitelného přístupu. Hrozny jsou sbírány ručně, vína vznikají s minimálními zásahy ve sklepě a velký důraz je kladen na autenticitu jednotlivých poloh. Výsledkem jsou vína s výraznou mineralitou, čistotou a energií, která pravidelně patří mezi špičku německé produkce.

Zajímavostí je, že právě vína Reichsrat von Buhl byla historicky servírována při významných státních a diplomatických událostech, včetně otevření Suezského průplavu v roce 1869. Dnes vinařství pokračuje v této prestižní tradici a patří mezi nejrespektovanější jména německého vinařství.


Zdroj fotografií: webové stránky Reichsrat von Buhl – www.von-buhl.de


Tuto akci pořádáme ve spolupráci s dodavateli vín Premier Wines & Spirits.

rezervace

Map

Cookies | © Copyright 2026 Grand Cru. Všechna práva vyhrazena.

Předvolby